Chiltern Chase

2022 - 15K

Position Name Team Chip Time Finish Time
1 Simon Fraser Fairlands Valley Spartans RC 00:57:31 00:57:25
2 Sebastian Garrigues 00:58:34 00:58:28
3 Andrew Gray 01:01:06 01:00:59
4 Kevin Wheeler 01:01:25 01:01:20
5 Tom Broughton Thame Runners 01:01:51 01:01:44
6 Jamie Scaysbrook 01:02:01 01:01:51
7 Fergal Donnelly Reading Roadrunners 01:02:11 01:02:05
8 Richard Watkinson 01:02:15 01:02:08
9 Matthew Walton 01:03:50 01:03:39
10 Jason Smith Headington RRC 01:04:03 01:03:57
11 Liam Hosier Kidlington Running & AC 01:04:23 01:04:17
12 Ben Purkiss Lonely Goats RC 01:04:23 00:55:43
13 Ian Jones 01:04:32 01:04:24
14 Michael Goff Reading Joggers 01:05:20 01:05:11
15 Alan Darbyshire Headington RRC 01:05:25 01:05:19
16 David Watkinson Woodstock Harriers AC 01:05:30 01:05:21
17 Nick Armitage 01:05:45 01:05:39
18 Robbie Batchelor 01:05:54 01:05:47
19 Chris Bedford Abingdon AC 01:06:45 01:06:38
20 Nicola Taylor 01:07:03 01:06:56
21 Andrew Newton Thame Runners 01:08:12 01:08:03
22 Ann Rostern Reading Roadrunners 01:08:27 01:08:20
23 Emma Pughe Thame Runners 01:09:41 01:09:34
24 Matthew Deeley 01:09:55 01:09:44
25 Arben Veseli 01:10:11 01:09:56
26 Lisa Kay Witney Road Runners 01:11:45 01:11:39
27 Damian Stanley Thame Runners 01:12:23 01:12:13
28 Christian Plumb Thame Runners 01:12:34 01:12:23
29 Martin Halling St Albans Striders 01:12:41 01:12:33
30 David Truepenny Runnymede Runners 01:12:56 01:12:49
31 Eileen Naughton Didcot Runners 01:12:56 01:12:45
32 Kevin Parrey Thame Runners 01:13:21 01:13:12
33 Neil Mitchell Runnymede Runners 01:13:25 01:13:18
34 Kirsty Hollier-Cox 01:13:44 01:13:34
35 Helen Johnson Bracknell Road Runners 01:13:59 01:13:51
36 Nick McCleery 01:14:32 01:14:22
37 Andrea Finnigan Kidlington Running & AC 01:14:35 01:14:27
38 Tara McInnes 01:14:40 01:14:27
39 Mark Emmett Thame Runners 01:14:55 01:14:45
40 Adrian Parry Thame Runners 01:15:22 01:15:11
41 Iain Lockey 01:15:22 01:15:12
42 Helen Byrne 01:15:25 01:15:16
43 Richard Plater 01:15:38 01:15:30
44 Angus Kaye 01:15:48 01:15:39
45 Clare Pickering Datchet Dashers 01:16:01 01:15:51
46 Birte Hayes 01:17:25 01:17:16
47 Stephanie Cook Thame Runners 01:17:38 01:17:27
48 Katie Snead Abingdon AC 01:17:43 01:17:33
49 Donna Irwin St Albans Striders 01:17:50 01:17:39
50 Roy Treadwell 01:17:50 01:17:41
51 Duncan Morris Harwell Harriers 01:17:53 01:17:40
52 Ivor McGurk 01:18:19 01:18:07
53 Leah Bousie 01:18:34 01:18:23
54 Keith Johnson Bracknell Road Runners 01:19:10 01:19:00
55 Alan Roberts Vale of Aylesbury AC 01:19:14 01:19:06
56 Anthony Casey Runnymede Runners 01:20:48 01:20:42
57 Eugene Green 01:21:17 01:21:05
58 Dale Cozier 01:22:25 01:22:09
59 Cristina Paesano 01:22:26 01:22:16
60 Joe Blair Reading Roadrunners 01:24:40 01:24:31
61 Adam Hingley 01:24:48 01:24:36
62 Lizzie Guinney 01:25:07 01:24:54
63 Andrew Hall 01:25:15 01:25:00
64 Grace Kerrigan Wallingford AC 01:25:22 01:25:12
65 Liz Cox 01:25:27 01:25:15
66 Anwen Morris 01:25:59 01:25:45
67 Sarah Fish Thame Runners 01:26:15 01:26:03
68 Juliet Woodall 01:26:19 01:26:06
69 Liz Bedford Abingdon AC 01:27:02 01:26:52
70 Richard Guppy 01:27:17 01:27:05
71 Andrew McFarlane Ealing Eagles Running Club 01:27:52 01:27:38
72 Matt Harwood Harwell Harriers 01:28:44 01:28:30
73 Jessica Castles 01:28:55 01:28:40
74 Jeremy Palmer 01:28:59 01:28:43
75 Stuart Higgs Air Product Flyers 01:30:00 01:29:51
76 Sian Rasmussen 01:33:45 01:33:28
77 Suzi Kemp 01:33:47 01:33:30
78 Tom Rasmussen 01:33:48 01:33:31
79 Chantal Greaves 01:34:29 01:34:13
80 Brian Steele 01:34:29 01:34:14
81 James White 01:34:29 01:34:15
82 Maz Elsome 01:37:38 01:37:26
83 Alan Hayes 01:39:05 01:38:50
84 Trevor Pyne 01:44:56 01:44:40
85 Anton Andersen 01:45:29 01:45:17
86 Jane Fryatt 01:51:33 01:51:18
87 Stuart Hardman 01:53:12 01:52:59
88 Kevin Slaughter Bracknell AC 01:53:13 01:52:59